recepty s kuracími prsiami

Paella s kuracími prsiami a zeleninou

U sesternice v Španielsku sme chutnali ich tradičné jedlo, mne chutila paella, aj keď táto asi ako originál nie je.

bravčové mäso s bylinkami

Bravčové karé na spôsob Iberico racks

Toto jedlo som prvý krát chutnala u známych na grilovačke, ale ja ho robievam aj v rúre.

strukovinové jedlo

Červená šošovica s klobáskou

Toto jedla robieva moja mama, našla ho v nejakej kuchárskej knižke o strukovinách. Vždy doňho dáva hnedú šošovicu, lenže tá sa musí vopred namočiť. Ja som na toto jedlo dnes dostala chuť, ale keďže som šošovicu namočenú nemala, ani sterilizovanú, tak som použila červenú šošovicu a aj tak je jedlo vynikajúce.

rýchla večera

Varená šošovica s klobásou

Tento recept robievam obyčajne v lete, keď mám čerstvé papriky a rajčiny. Keď nie je sezóna, použijem sterilizované lečo. V tejto verzii je to veľmi rýchly obed alebo večera a zároveň je to veľmi chutné jedlo.

rýchla večera

Tortilla s restovanými kuracími prsiami

Zostali nám tortille, tak som vymýšľala, čo s nimi. Spojila som ich s kuracími prsiami a zeleninou a večera bola perfektná.

tortilla plnená vajíčkom

Tortilla plnená vajíčkom

Kúpila som tortille na gyros, ale nejak som sa k tomu nedostala a dnes sme už nevedeli, čo si máme prichystať k večeri, mäso sa mi chystať nechcelo, tak som využila to, čo som mala v chladničke, aby príprava večery netrvala dlho. Toto sme dali dokopy s priateľom a chutilo to fakt fantasticky.

španielska sangria

Sangria s ovocím

Boli sme na dovolenke v Španielsku a veľmi mi tam chutila sangria. Tak som po návrate hľadala na nete nejaký recept a tento nám chutil veľmi.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.