bezmäsité rezne

Tofu rezne v hraškovom cestíčku

Po dlhšej dobe som kúpila hrašku, tak sme ju doma hneď využili a urobili sme si vegetariánske rezne.

vegetariánsky obed

Sedliacky fazuľový hrniec s tofu

Originálny recept je z mletého mäsa, ja som použila tofu, kvôli rýchlejšej príprave.

zdravá pomazánka

Zdravá nátierka z tofu a strukovín

Dnes som si pripravila takú večeru na rýchlo, ja som si dala nátierku s čerstvou zeleninou a deťom som urobila očká z rožkov.

rýchla večera

Biele tofu s bylinkami a so zeleninou

Dnes pre zmenu zase taký rýchlejšie pripravený obed, bez mäsa, len z bieleho tofu, keďže ma čaká veľa inej práce, ktorú musím stihnúť.

bezmäsitý obed

Grilované tofu so zelenou šošovicou

Nakúpila som viac balení bieleho tofu a nejak som na to zabudla, tak rozmýšľanie, čo si dnes uvarím k večeri bolo veľmi krátke :-).

strukovinová nátierka

Fazuľová nátierka z bieleho tofu s čiernymi olivami

Deti pýtali nejaká nátierku ráno na chlebík, obyčajne robievam nátierky z masla a niečo k tomu pridávam, tvaroh, bryndzu, plesňový syr, ale teraz som našla v chladničke len kúsok masla, tak som ho nahradila sterilizovanou fazuľou.

lacný obed

Nakladané tofu v sójovej omáčke

Mám rada k obedu mäsu, nemusí ho byť veľa, stačí aj málo, ale musí byť. Sem tam ma ale pochytí mánia vegetariánstva, tak potom nakúpim plno kúskov tofu a sójových kociek a potom sa varí… :-).

rýchla večera

Tofu so zeleninou

Manželka ma poprosila, aby som jej pripravil k večeri niečo bez mäsa, lebo nestíhala. Tak som popozeral staré kuchárske knihy a našiel zaujímavý recept s mäsom, ktorý som si upravil podľa želania manželky a podľa toho, čo som našiel v chladničke.

rýchly obed

Grilované tofu s čiernou šošovicou

Mám rada jedlá z tofu, ale kupujem vždy len biele, aby som si ho mohla dochutiť podľa toho, čo chutí mne a na aké korenie mám akurát chuť.

rýchla večera

Šošovicové tofu so zeleninovými hranolkami

Kúpila som si tofu, chcela som si urobiť chilli con tofu, len som zistila, že ako som sa ponáhľala v obchode, tak som zabudla kúpiť ostatné prísady, tak vznikla trochu iná, ale aj tak chutná večera.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.