ľahká nátierka

Mozzarellová nátierka so sušenými rajčinami

V receptoch pre thermomix som našla tento recept na taliansku nátierku v štýle caprese.

zeleninový šalát ako príloha

Zdravý zeleninový šalát s olivovým olejom

Nikdy sme doma nepoužívali na dochutenie zeleninových šalátov, z domu som bol naučený sladiť cukrom, ale u známych mali šalát s medom a bol fakt vynikajúci. Šalát doma servírujeme ako prílohu k mäsu a zemiakom.

zdravá pomazánka

Zdravá nátierka z tofu a strukovín

Dnes som si pripravila takú večeru na rýchlo, ja som si dala nátierku s čerstvou zeleninou a deťom som urobila očká z rožkov.

rybacia pomazánka

Vajíčková nátierka z tresčej pečene

Doma máme radi rybacie nátierky, jednou z našich obľúbených je nátierka z tresčej pečene. Často robievam dvojnásobnú dávku, aby sa k raňajkám ušlo všetkým :).

šťavnaté mäso

Morčacie mäso v syrovej omáčke

Dochádzali mi nápady, čo variť. To je asi to najhoršie, aj keď sa doma opýtam, čo chcú k obedu, tak je odpoveď, však niečo vymysli, my zjeme všetko. Tak ma napadol tento jednoduchý a rýchly recept.

lacný obed

Nakladané tofu v sójovej omáčke

Mám rada k obedu mäsu, nemusí ho byť veľa, stačí aj málo, ale musí byť. Sem tam ma ale pochytí mánia vegetariánstva, tak potom nakúpim plno kúskov tofu a sójových kociek a potom sa varí… :-).

sedliacke jedlo

Varené zemiaky s bryndzou

Dala som variť zemiaky v šupke na zemiakový šalát, ale zabudla som vytiahnuť mäso z mrazničky, aby sa mi rozmrazilo, tak som vymýšľala, ako tie varené zemiaky využiť. Napadol ma tento recept, stará mama ho často robievala, len dala zemiaky ešte aj zapiecť, mne sa dnes nechcelo, tak len uvarené.

ako pripraviť hydinu

Marinované zapečené morčacie prsia

Mám rada recepty, ktoré nedajú veľa práce, ale aj tak sú vynikajúce. Toto je jeden z nich. Mäso sa síce pečie v rúre, ale tým, že sa celú noc marinuje v smotane, tak sa nevysuší.

fit recept

Kuracie rizoto so zelenou šošovicou

Máme doma radi strukoviny, ale často som strukoviny nevarila, kvôli tomu, že sa musia cez noc namáčať. V poslednej dobe som si obľúbila zelenú, červenú a čiernu šošovicu, lebo tieto sa nepotrebujú vopred namáčať a za chvíľu sú uvarené. Dnes som varila pre zmenu so zelenou šošovicou.

zapečené kurča

Kuracie prsia zapečené so syrom

Mám rada recepty, keď všetko dám do jedného hrnca, alebo formy a dám len piecť. Obed sa varí a ja si môžem robiť ďalšiu robotu, Aj preto u nás nie sú často rezne…

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.