raňajky z mc donaldu

Anglické muffiny k raňajkám

Tak sme si trochu zaspomínali na naše výletové raňajky v McDonalde.

čokoládovo-smotanový koláč

Rýchly čokoládový koláč

Takto to vyzerá, keď si deti zmyslia, že chcú niečo sladké a mama chce aj zdravé…

kysnuté záviny s vodou

Celozrnné záviny s makom a kakaom

Máme doma všetci radi kysnuté záviny, hlavne makový a kakaový. Ale nie vždy sa mi chce robiť plnka, či už maková, kakaová alebo orechová. Vtedy len cesto posypem makom alebo kakaom a cukrom a na výsledku to aj tak veľa nezmení, aj tieto zrýchlené plnky sú vynikajúce.

dezert zo špaldovej múky

Jednoduché koblihy z celozrnnej múky

Tento recept som už dávnejšie našla na nejakej českej stránke. Je fakt vynikajúci, aj keď do cesta nejde mlieko, ale voda, sú nadýchanejšie. A v poslednej dobe som obyčajnú bielu múku nahradila celozrnnou.

čo so zrelými banánmi

Ovocná banánovo – hrušková bábovka

A keďže máme jeseň a plný strom hrušiek, tak som si upiekla bábovku podľa maminho receptu, ale namiesto jabĺčok som do nej pridala hrušky a bola rovnako vynikajúca!

kysnuté koláče z celozrnnej múky

Tlačené tvarohové koláče s marhuľami

Dnes som prvý krát skúšal mamin obľúbený recept, teda skôr recept na mamin koláč, ktorý je môj najobľúbenejší. Kysnuté koláče doma robievame, ale tlačené sme robili prvý krát.

lekvárové buchty

Kysnuté lekvárové buchty zo špaldovej múky

Moje obľúbené koláče, plnené lekvárom. Niekedy ich plním aj tvarohom alebo hustejšou marmeládou, ale lekvárové sú u nás na prvom mieste. Množstvo v recepte je na dve formy.

čo s jahodami

Rýchly hrnčekový koláč s jahodami

Aj Vy ste boli na samozbere jahôd a už máte aj jahodový džem, jahodový kompót a jahodovú zmrzlinu? Tak si ešte upečte rýchly koláč pripravený v jednej miske. 

čo s čerešňami

Čerešňová bublanina z celozrnnej múky

Už máme sezónu májových čerešní a ak už neviete, čo s nimi, upečte si rýchly koláč pripravený v jednej miske, ktorý Vám nedá veľa práce.

palacinky s ryžovým mliekom

Celozrnné palacinky s agáve sirupom

Boli sme na návšteve u kamarátky a pre deti urobila palacinky bez kravského mlieka, jej syn nemôže, tak si upravuje recepty podľa toho, čo jej syn môže jesť. Palacinky nám chutili, tak sme si také urobili doma aj my.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.