dezert pre celiatikov

Makrónky s čokoládovou náplňou

Môj prvý pokus o upečenie obľúbených makróniek. Chuťovo vynikajúce, len tvar treba vyladiť.

ako využiť domácu pekáreň

Čokoládový koláč z domácej pekárne

Dnes som vyskúšala pripraviť koláč mojej babky, ktorý obyčajne robievam vo forme na biskupský chlebík.

koláč zo špaldovej múky

Špaldové banánové muffiny bez vajíčka

Máme u nás obdobia, keď sa jedia banány každý deň a potom obdobia, kedy ich je doma plno a nikto ich už nechce. Vtedy príde na rad nejaký koláč z prezretých banánov.

Čokoládová torta s jahodovým džemom

Pomáhal som mamke s prípravou torty na moju oslavu. A keď sme zabudli kúpiť sviečky a obchody boli pozatvárané, tak mamka vymyslela desiatku z čokolády. A mne sa tá torta páčila viac, ako so sviečkami. 

malinový cheesecake

Nepečený dezert – cheesecake pre dvoch

S manželom sme oslavovali výročie svadby, tak sme si pripravili večer pre dvoch a ja som nachystala cheesecake s poslednými malinami z mrazničky.

roláda aj pre celiatikov

Pudingová roláda bez múky

Aj tí, ktorí nemôžu múku si radi pochutnajú na sladkom. Ale kvôli lepku, nemôžu použiť obyčajnú múku, cesto pripravené z bielkov, cukru a orechov neobsahuje žiadnu múku a dá sa z neho vytvoriť veľa druhov zákuskov. Stačí len zmeniť plnku!

recept pre čokoholikov

Čokoládové cookies

Sušienky pre tých, ktorí milujú chuť čokolády s jednoduchou prípravou, ktorú zvládnu aj začiatočníci v kuchyni.

rýchly koláč

Hrnčekový acidkový koláč

Najlepšie recepty na koláče sú také, kde sa všetko zmieša v jednej miske. A tento koláč sa dá aj veľmi dobre obmieňať. Raz nepridáte kakao a budete mať svetlý koláč, alebo pridáte kakao do polky cesta. Môžete pridať ochutené acidko a koláč bude mať inú chuť. Na koláč polevu ani dávať nemusíte, aj bez polevy je koláč vláčny a šťavnatý. 

najlepšia torta s jahodami a čučoriedkami

Ovocná torta s čučoriedkami

Narodeninová ovocná torta na želanie oslávenkyne…

torta z celozrnnej múky

Čokoládová torta

Syn mal narodeninovú oslavu a keďže zbožňuje horkú čokoládu, tak som mu pripravila čokoládovú tortu. Trochu som si prispôsobila recept na koláč, ktorý bežne robievam a ktorý je obľúbený, len som doplnila ešte plnku. A teda snažila som sa urobiť zdravšiu verziu a bielu múku som nahradila celozrnnou múkou a biely cukor trstinovým, a aj tak bola torta vynikajúca, len sa po nej zaprášilo.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.