čo z jahôd

Džem z jahôd a červeného melónu

Raz som našla na nemeckej stránke tento recept a ešte som si ho doplnila o mätu.

meruňkový džem

Marhuľový džem s jablkovou šťavou

Manžel bol na služobke v Nemecku a priviezol odtiaľ všeličo, dokonca aj želírovací cukor. Na zadnej strane bol recept na marhuľový džem, tak som ho hneď vyskúšala, chutí dobre, tak si ho pre istotu ukladám. Nemusíme stále robiť džem podľa starých receptov.

čo s jahodami

Domáci jahodový džem s vanilkou

Tento rok som vyskúšala zopár pohárov trošku iného džemu, kolegyňa uvarila takýto džem a veľmi ho chválila, tak som chcela vyskúšať aj ja, pre istotu len z kila jahôd, ale ak ešte zoženiem, tak prirobím.

ako pripraviť jahodový džem

Jahodový džem s mätou a citrónom

Boli sme na samozbere jahôd a keďže neboli moc na skladovanie, tak som okrem tradičného džemu, ktorý robievame každý rok, urobila aj trošku iný, s prídavkom mäty.

zdravý koláč

Kváskový ražný liaty koláč

Chlieb kváskový už robievam pravidelne, dnes som vyskúšala z kvásku niečo na sladko a podarilo sa. Plech bol za chvíľu prázdny.

netradičný džem

Jahodový džem s bazovými kvetmi a mätou

Každý rok robievam tradičný džem, jahody s cukrom a citrónovou šťavou, prípadne, ak mám domácu rebarboru, tak jahodovo – rebarborový džem, ale tento rok som sa rozhodla zaexperimentovať. Pridala som k jahodám kvety bazy a lístky mäty a výsledok bol vynikajúci. Urobila som len z kila, keďže som nevedela, aký bude výsledok, takže mám len 3 poháre. Budúci rok urobím určite viac.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.