sirup bez éčok

Domáci levanduľový sirup

A takto to u nás vyzeralo po samozbere levandule, nazberali sme toho viac, ako som plánovala, tak nám zostalo levandule aj na vyskúšanie domáceho sirupu.

zdravé nápoje

Domáci čerešňový sirup

A takto to vyzerá, keď sa urodí viac čerešní a už neviem, čo s nimi mám robiť. Čerešňový sirup som robila prvý krát, robievam z bazy alebo mäty, ale keď sme mali toľko čerešní, tak som vyskúšala aj z nich. Chutí nám, tak si pre istotu ukladám recept.

domáci sirup

Jahodový sirup

Mám kamarátku, ktorá sa snaží zdravo žiť, nielen stravovať, aj domáce mydlo si robí aj domáci gél na prania. Sem tam to pochytí aj mňa a hlavne teraz, keď je sezóna jahôd, tak som začala chystať z domácich jahôd všeličo aj ja, okrem zmrzliny som urobila deťom domáci sirup, s trstinovým cukrom, aj keď podľa kamarátky aj to je cukor, ale určite je tento sirup zdravší, ako ten z obchodu.

zdravý sirup

Mätový sirup

Švagrová sa chcela pozbavovať mäty zo záhradky, že sa jej veľmi rozrástla, tak som si zobrala a pripravila som sirup. Podobne ako robievam z bazy. Ešte by bolo dobré použiť trstinový cukor, ale ten som akurát doma nemala v takom množstve. No navarila by som aj viac, ale už som nemala prázdne fľaše.

sirup z bazy čiernej

Bazový sirup

Sezóna bazy pomaly končí, tak som sa rýchlo ponáhľala, aby som ešte stihla prichystať domáci sirup z bazy, ktorý majú deti veľmi radi. Z dávky mi vyjdú približne 3 litre sirupu.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.