bazalková omáčka ku grilovanému mäsu

Grilované mäso v bazalkovej omáčke

Kedysi som nemala rada bazalku, vadila mi jej chuť. Po tom, čo som u kamarátky ochutnala bazalkovú omáčku ku grilovanému mäsu, tak ju doma varím často.

čo z bravčového stehna

Pomaly pečené bravčové stehno

Kúpila som bravčové stehno, že urobím rezne, ale akosi som sa necítila na to, aby som celé doobedie stála v kuchyni, tak som po porade s mamou uvarila jej osvedčený recept. To zvládol pripraviť aj manžel.

grilované mäso

Grilované kuracie prsia

Takéto kuracie grilované prsia nám v lete pripravili známy na grilovačke. Mäso v tejto marináde bolo jemné, nebolo vysušené a aj chuť bola vynikajúca.

bezmäsitý obed

Grilované tofu so zelenou šošovicou

Nakúpila som viac balení bieleho tofu a nejak som na to zabudla, tak rozmýšľanie, čo si dnes uvarím k večeri bolo veľmi krátke :-).

kuracie placky

Bylinkové placičky s kuracím mäsom

Nachystal som si mäso k obedu a deti že chcú niečo z múky, tak som to trochu spojil a vznikli z toho placky s bylinkami a kúskami kuracieho mäsa.

kôprová omáčka k cestovinám

Cestoviny v kôprovej omáčke s grilovaným mäsom

Raz v reštike som ochutnala kôprovú omáčku s cestovinami, najprv mi taká kombinácia pripadala divná, lebo doma robievame kôprovú omáčku s knedľami, ale nakoniec mi chutila, tak som ju začala robiť aj doma.

zapekané zemiaky s mäsom

Zapekaný eintopf so zemiakov a bravčových kúskov

Mala som nachystané mäso na dusenie, ale keď som ho išla zobrať z chladničky, zistila som, že sa polka vyparila, manžel so synom si grilovali. Tak som rýchlo vymýšľala, čo urobiť z tej polky mäsa a vzniklo toto.

grilované bravčové mäso

Grilované bravčové kúsky so zeleninou

Pozvali sme kamarátov na grilovačku, tak som deň vopred prichystala mäso do chladničky, pred grilovačkou zeleninu a kamaráti priniesli koláče :-).

ľahký obed

Zapečené kuracie stehná so zemiakmi

Tento recept je u nás veľmi obľúbený, niekedy si ho pripravujeme aj s kyslou kapustou. Postup je potom ten istý, len primiešame k zemiakom asi tak pol kila kyslej kapusty.

grilované tofu

Grilované tofu so zeleninovou prílohou

Taký rýchly obed na horúce letné dni, bez mäsa, samá zelenina.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.