tvarohová bábovka z kvásku

Tvarohová bábovka z kvásku

Od začiatku roka som si pripravovala doma kvások, keďže po dvoch týždňoch už bol hotový, tak som skúšala nájsť niečo, našla som bábovku, len som si tam pomenila múku a cukor, keďže to už mala byť zdravá bábovka.

tip na vianočné pečivo

Vianočné arašidové srdiečka

a ešte jeden náš vianočný recept, ktorý sa osvedčil, tak si ho ukladám

lacný obed

Dukátové buchtičky s vanilkovým krémom

Po zopár dňoch mäsových obedov dnes niečo slovenské tradičné, dukátové buchtičky.

kysnuté záviny s vodou

Celozrnné záviny s makom a kakaom

Máme doma všetci radi kysnuté záviny, hlavne makový a kakaový. Ale nie vždy sa mi chce robiť plnka, či už maková, kakaová alebo orechová. Vtedy len cesto posypem makom alebo kakaom a cukrom a na výsledku to aj tak veľa nezmení, aj tieto zrýchlené plnky sú vynikajúce.

dezert zo špaldovej múky

Jednoduché koblihy z celozrnnej múky

Tento recept som už dávnejšie našla na nejakej českej stránke. Je fakt vynikajúci, aj keď do cesta nejde mlieko, ale voda, sú nadýchanejšie. A v poslednej dobe som obyčajnú bielu múku nahradila celozrnnou.

špaldový kysnutý koláč

Čokoládový špaldový pudingoš

Všetky kolegyne v kancelárii chválili pudingoš, tak som musela nakoniec vyskúšať tento recept aj ja, len som si nahradila bielu múku špaldovou a cukor trstinovým cukrom. Je fakt vynikajúci, zaraďujem ho k svojim obľúbeným receptom.

čo so zrelými banánmi

Ovocná banánovo – hrušková bábovka

A keďže máme jeseň a plný strom hrušiek, tak som si upiekla bábovku podľa maminho receptu, ale namiesto jabĺčok som do nej pridala hrušky a bola rovnako vynikajúca!

české buchty

Kysnuté koláče s jahodovým lekvárom

Tak toto sme dnes vykúzlili s dcérou, a teda viac toho urobila ona. Chutia vynikajúco ku kakau.

zdravý koláč

Špaldový liaty koláč z kysnutého cesta

Obyčajne robievam tento koláč z bielej múky, dnes som vyskúšala špaldovú, keď už sa o nej všade píše a rozpráva a aj tak bol koláč veľmi dobrý.

vianočné pečivo

Drobné vianočné pečivo

Síce nie sú vianoce, ale medzi fotkami som našiel jednu, ako drží syn tanier s týmto vianočným pečivom, tak som sa rozhodol, že si ho uložím sem, aby som pred vianocami zase nemusel hladať recept od babky na papieri :-).

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.