čo z mletého mäsa

Chilli con carne s tmavou čokoládou

Nie som síce v jedle konzervatívna, ale neverila som predtým, že jedlo na slano, mäso s čokoládou môže chutiť dobre, ale chutí :-).

rýchly obed

Zemiaková polievka s frankfurtskými párkami

Taká rýchla polievka, lebo sme sa ponáhľali von.

tradičný obed

Gulášová polievka

Kedysi, ešte keď sme nemali deti, sme si s manželom robievali pikantné jedlá. Teraz aj keď robievam jedlá, ktoré by mali byť pikantné, robievam bez pikantných chutí, až na tanier si dávame potom chilli omáčku alebo tabasco. Teraz sme trochu feferónky do polievky dala, ale manžel si pridal ešte do taniera. 

slávnostný obed

Sviečková omáčka s bravčovým mäsom

Toto jedlo mám veľmi rád, aj keď ho často nerobievame, keďže príprava trvá dlhšie, ale keď mám sviatok, tak mi ho manželka pripraví.

pikantné jedlo

Originálne mexické chilli con carne

Po dlhom čase som sa prehovoril na varenie a zase nejaký zahraničný recept. Tentokrát to bol recept z tradičnej mexickej kuchyne, teda kukurica, fazuľa a pikantné papričky.

boloňské špagety po slovensky

Dusené mleté mäso s cestovinami

A dnes som varil ja, môj obľúbený recept, niečo ako boloňské špagety po slovensky. Aj so zelenou ozdobou od mojej dcéry 🙂

knedličková polievka

Polievka s pečeňovými knedličkami

Naša hovädzia polievka s knedličkami, u nás veľmi obľúbená.

vývar s rezancami

Hovädzí vývar

Obyčajne robievam krémové polievky, teraz som prvý krát skúšala hovädzí vývar podľa receptu od svokry, ona taký robieva často a teda chutil tak isto ako od nej.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.