pikantné jedlo

Chilli con carne mojej mamy

Mama mi poslala recept na moje obľúbené jedlo, tak som hneď doma skúšala.

čo z hovädzieho mäsa

Hovädzie soté

Manžel má najradšej divinu a hovädzie mäso, tak dnes špeciálne niečo preňho.

tradičné recepty

Jednoduché čevabčiči

Od mamy som dostal starú kuchársku knihu po jej mame, tak postupne skúšam nejaké recepty z nej, dnes prišiel rad na čevabčiči. V pôvodnom recepte je písané aj baranie mäso, ale to sme nejak doma nemali…

sviatočný obed

Sviečková na smotane pripravovaná v rúre

Náš obľúbený slávnostný obed, aj keď je recept z českej kuchyne, u nás má veľký úspech. Akurát na fotke sa mi podarilo preliať mäso omáčkou, tak ani nie je vidieť, ale aj tak bolo vynikajúce.

rýchly obed

Špagety s omáčkou z mletého mäsa

Deti boli na prázdninách u známych a strašne chválili špagety s mletým mäsom. Tak som si musela vypýtať recept a pre istotu si ho dávam sem, aby som nezabudla :-).

nedeľný obed

Hovädzie mäso s rajčinovou omáčkou

Moja stará mama varievala takýto obed, keď sme mali nejakú oslavu. Obyčajne s domácimi knedľami a keď nemala na to čas, tak namiesto knedle, urobila zemiakovú kašu. A keďže mne sa dnes nechcelo robiť domáce knedle a v obchode som zabudla kúpiť, tak som tiež urobila kašu.

hovädzí guláš na pive

Irish Stew – írsky guláš na pive

Keďže deti si zobrali svokrovci na víkend k sebe, tak sme si s manželkou urobili špecialitku, ktorú by deti nejedli. Írsky guláš na írskom pive guiness, moje obľúbené jedlo.

tip na nedeľný obed

Sviečková na smotane s bravčovým

Sviečkovú máme doma radi, aj s hovädzím aj s bravčovým, ale veľmi často ju nevarievam, tak potom keď ju raz za rok uvarím, tak majú deti sviatok :-).

čo uvariť na obed?

Mleté mäso na mexický spôsob

Mám rád pikantné jedlá a rád v kuchyni improvizujem, takéto chutné jedlo sa mi podarilo dnes.

hovädzie so špagetami

Talianska pečienka

Toto je recept z jednej starej kuchárskej knihy, ktorú mi dala moja mama. V pôvodnom recepte sa ešte šťava zahusťovala hladkou múkou, ja som si to trochu upravila, zeleninu som rozmixovala a už nie je treba použiť múku na zahustenie.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.