bezmäsité rezne

Tofu rezne v hraškovom cestíčku

Po dlhšej dobe som kúpila hrašku, tak sme ju doma hneď využili a urobili sme si vegetariánske rezne.

lacné obedy

Hrachový prívarok s párkami a pečivom

Robila som trochu poriadky a našla som zásoby sušeného hrachu, tak bolo rozhodnuté, čo bude k obedu.

šošovica ako príloha k mäsu

Dusené bravčové mäso s červenou šošovicou

Robila som bravčové mäso a chcela som nejakú netradičnú prílohu a vyšla mi z toho taká rýchla, zdravá príloha z červenej šošovice.

zdravý obed

Zeleninové placky s opečenou slaninou

Zase sme s dcérou vymýšľali recepty, teda skôr dcéra, tentokrát pripravila zdravšie fašírky, alebo placky, a aby neboli nasiaknuté olejom, tak sme ich upiekli v rúre.

bravčové na horčici

Bravčové mäso v horčicovej omáčke

Tento recept som našla kedysi dávnejšie na internete, najprv som ho robievala s hladkou múkou, ako to bolo aj v tom recepte, potom som ale objavila hrašku a odvtedy používam na zahustenie a obaľovanie už len hrašku.

placky bez múky

Ryžové placky s hraškou a slaninkou

V dnešnej dobe je veľa ľudí, ktorí sú alergický na niektoré potraviny ako napríklad múku, mlieko, orechy… Musia potom hľadať náhrady za suroviny, ktoré sú pre iných bežné. My sme dnes vyskúšali jeden taký recept, v ktorom nie je ani štipka tradičnej múky, je použitá len ryžová múku a pomletý suchý hrach. A aj bez múky sú placky vynikajúce!

ľahký obed

Bulgurové placky s červenou repou

A takéto niečo vznikne, keď manželka kúpi červené repu a potom z nej nič nevarí. Potom musím zasiahnuť ja a vymyslieť niečo, kde tú repu použiť, keďže ma moja babka učila, že jedlo sa nemôže vyhadzovať.

bezmäsitý recept

Hraškové placky

Nedávno som v obchode objavila hrašku a začala som ju používať pri varení, toto je jeden recept z tých, u ktorých som na zahustenie placiek použila namiesto múky hrašku. Chuť hrachu tam nie je výrazná, ale je tam cítiť.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.