špaldový koláč kávový

Kakaový koláč s príchuťou kávy

Veľmi rýchly a jednoduchý koláčik pripravený v zdravšej verzii

pečieme s láskou

Špaldové makové gombíčky s jahodovým džemom

Tento recept som našla na nete, len som si ho trošku upravila na zdravšiu verziu. Neviem, ako chutia gombíčky z bielej múky, ale zo špaldovej sú vynikajúce.

buchty s jahodovo-tvarohovou plnkou

Tvarohovo – jahodové české buchty

Manžel si rozkázal české buchty. Jeho stará mama vždy robievala ako tomu doma hovorili, karpavé, zmiešala tvaroh s lekvárom. Ja som doma lekvár nemala kúpený, tak som trochu improvizovala a nahradila som ho domácim džemom s kúskami jahôd a že vraj bola plnka vynikajúca.

Farebný kysnutý koláč z ražnej múky

Podľa tohto receptu robievala moja mama hanácke koláče. Deti ich chceli, ale mne sa nechcelo ešte vykrajovať kolieska, tak som časť cesta rozvaľkala na plech, rozdelila som ho a naplnila rôznymi plnkami. Vyšiel mi jeden veľký plech a jeden polovičný z tejto dávky. Koláče chutili aj tak a príprava netrvala tak dlho. 

Čokoládová torta s jahodovým džemom

Pomáhal som mamke s prípravou torty na moju oslavu. A keď sme zabudli kúpiť sviečky a obchody boli pozatvárané, tak mamka vymyslela desiatku z čokolády. A mne sa tá torta páčila viac, ako so sviečkami. 

najlepšia čoko torta

Čokoládovo – mandľová torta

Cez víkend som robila k oslave narodenín dcéry jej najobľúbenejšiu tortu. Je čokoholik, takže je to torta s veľkým množstvom čokolády.

rýchly koláč

Hrnčekový acidkový koláč

Najlepšie recepty na koláče sú také, kde sa všetko zmieša v jednej miske. A tento koláč sa dá aj veľmi dobre obmieňať. Raz nepridáte kakao a budete mať svetlý koláč, alebo pridáte kakao do polky cesta. Môžete pridať ochutené acidko a koláč bude mať inú chuť. Na koláč polevu ani dávať nemusíte, aj bez polevy je koláč vláčny a šťavnatý. 

rýchly koláč

Rýchly jablkový koláč zo špaldovej múky

Kúpila som viac mlieka, lebo deti v poslednej dobe vypili každý deň liter mlieka a zrazu nechcú a chladničku mám plnú mlieka. Tak som rozmýšľala, aký koláč upečiem, aby som minula aspoň niečo z tej zásoby. Upiekla som koláč, ktorý obyčajne robím len natretý džemom a posypaný mletými orechmi, ale pre zmenu som koláč potrela ešte aj pudingom a len sa po ňom zaprášilo.

najlepšia torta s jahodami a čučoriedkami

Ovocná torta s čučoriedkami

Narodeninová ovocná torta na želanie oslávenkyne…

palacinky

Americké palacinky pancakes

Neviem, či je toto pravý recept na americké pancakes, ale nám to takto chutí a máme takéto palacinky radi.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.