ako pripraviť domácu šunku bez šunkovaru

Domáca morčacia šunka

Všetci v okolí robia doma šunky, tak som vyskúšala aj ja, ale bez šunkovaru, aby som nemusela kupovať ďalši prístroj do kuchyne.

ľahká nátierka

Jednoduchá avokádová nátierka

Naše dnešné rýchle raňajky z obľúbeného avokáda na spôsob quacamole.

domáci chlieb

Ražný chlieb so semienkami z domácej pekárne

S mamou sme piekli chlieb v pekárni, aj so semienkami, ktoré mám rád.

cesto na pizzu

Domáca pizza ako z pizzérie

Deti ma prehovorili k obedu na pizzu, keď som ešte bývala u rodičov, robievali sme si často, ale vždy sme ako oblohu dávali plno vecí, ktoré máme radi, šunku alebo salámu a kopu zeleniny, rajčiny, paprika, cibuľa…  ale deti majú radi len takú jednoduchú pizzu, tak aj tá naša tak vyzerala, len šunka a syr, ale na jednu mi dovolili dať aj trochu kukurice.

domáca pekáreň

Jogurtový ražný chlieb z domácej pekárne

Dlho som doma spomínala domácu pekáreň, kolegyňa dostala minulý rok k narodeninám, síce zo začiatku nadšená nebola, ale teraz tam robí skoro všetko. A dnes priniesol manžel oneskorený darček k Vianociam aj mne, tak sme ho hneď vyskúšali a po telefonáte s kolegyňou som upiekla jej osvedčený chlieb.

tvarohové pagáčiky

Tvarohové pagáče

Pôvodne som plánovala upiecť tvarohové pagáče k silvestru, len keď som ich vytiahla, tak sa začali všetci schádzať do kuchyne a pagáče pomaly mizli aj z plechu.

zdravá polievka

Krémová polievka s opraženou cibuľkou

Taká jednoduchá zeleninová polievka

ražný chlieb z kvásku

Výživný ražný chlieb

S kamarátkou sme sa rozhodli, že tento rok nebudú na Silvestra žiadne veky z obchodu, ale si pripravíme chutné chlebíky z kvásku. 

doma upečený chlieb

Domáci chlieb z ošatky

Manžel sa dal na pečenie chleba, už druhý krát piekol tento chlieb a je vynikajúci.

chlieb z ražnej múky

Ražný chlieb domáci

Je tu dosť receptov na domáci chlieb, tak sme už vyskúšali upiecť doma aj my a pre istotu si ukladám recept, lebo bol vynikajúci, oveľa lepší, ako kupovaný.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.