chrenová omáčka s mäsom

Chrenová omáčka s bravčovým stehnom

Dnes po dlhom čase naša chrenová omáčka, aby bolo raz za čas navarené aj na želanie manžela, nielen detí.

príloha k mäsu

Zaváraná cvikla

Manžel má rád ako prílohu k mäsu zaváranú cviklu, tak ma prehovoril, aby som mu pár pohárov urobila.

kôprová omáčka s knedľou

Kôprový prívarok s vajíčkom a knedľou

Zostala nám z víkendu knedľa, tak sme vymýšľali, čo uvariť k nej. Od svokry sme dostali zaváraný kôpor, robila prvý krát, tak sme skúšali, aký bude prívarok zo zaváraného kôpru.

domáce pečivo

Domáce pšenično – ražné rožky

Už dlhšiu dobu sa snažím doma upiecť domáce pečivo, tentokrát som objavila recept v staršom časopise, čo som doma našla a tieto boli tuším zatiaľ najlepšie.

strukovinová polievka

Šošovicová polievka – čorba

Tento rok nový recept, naša novoročná polievka. Boli sme už teda minulý rok na dovolenke v Bulharsku a tam sme ochutnali ich tradičnú polievku, tak sme si ju skúsili doma uvariť.

ako zužitkovať kôpor

Kôpor sterilizovaný v sladkokyslom náleve

Tento recept mi poradila svokra, ona tak sterilizuje kôpor už roky, keď sa urodí viac, aby mala v zásobe. Tak som tento rok vyskúšala aj ja.

jednoduchý recept

Polievka z čerstvého kôpru

Dostala som od svokry plný košík kôpru, tak sme mali cez víkend kôprové hody. Našťastie deti majú kôpor radi, tak im nevadila moja obľúbená polievka.

zaváraná rajčinová omáčka na cestoviny

Paradajkovo-papriková zmes na špagety

Túto zmes robievame už dlhšiu dobu, je u nás veľmi obľúbená, obyčajne ju pridávam k podusenému mletému mäsu a podávame s cestovinami.

príloha k mäsu

Domáca čalamáda s uhorkami

Uhorky už prestali toľko rodiť, aby sme mohli zavárať, tak som pohľadala starý recept po mame, ako robievala čalamádu domácu.

netradičná pomazánka

Zelerová nátierka

V zime som sa nemohla zbaviť častých zápalov, vtedy mi jedna známa poradila zeler. Pomohoal mi a preto som ho začala často zaraďovať do jedálnička, kde sa dalo. Aj preto som si obľúbila túto nátierku.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.