fit recept

Zapečené bylinkové kuracie prsia

Mám rada tento recept, je veľmi rýchlo pripravený a chutí všetkým, ktorí ho u nás chutnali.

boloňské špagety bez mäsa

Celozrnné špagety so sójovými boloňskými

Dnes rýchly obed, boloňské špagety, na trošku zdravší spôsob, bez mäsa.

placky bez mäsa

Chrumkavé kapustové placky s ovsenými vločkami

V nedeľu sme robili dusené mäso, urobila som ho viac a zostalo nám, ale bez zemiakov, tak som k nemu urobila chrumkavé placky z čerstvej kapusty.

ako použiť domácu pekáreň

Pizza chlieb z domácej pekárne

A keď už som začala používať domácu pekáreň nielen na prípravu slaného chleba, tak som dnes vyskúšala v nej upiecť aj pizza chlieb, ktorý obyčajne robievam vo forme v rúre a funguje to aj v pekárni a hlavne nemusela som nič miesiť, pekáreň urobila všetko za mňa.

čo z morčacích pŕs

Morčacie rezne obaľované v bylinkách

Na prvý sviatok vianočný robievame pravidelne rezne, tento rok sa mi nechcelo robiť len také obyčajné, tak som trochu vymýšľala aspoň pri obaľovaní rezňov.

rýchly obed

Mexické tofu s pečenou fazuľou

Dnes mala celá rodina na obed dusené mäso s ryžou a ja v poslednej dobe nejak nemám chuť na mäso, radšej si varím z tofu alebo zeleniny, prípadne sójové kocky.

boloňské lasagne

Lasagne s mletým mäsom a bešamelom

Tento recept určite nie je na pravé boloňské lasagne, asi je o dosť zjednodušený, ale my to máme takto radi a veľmi nám to takto chutí. 

rýchly obed

Špagety s omáčkou z mletého mäsa

Deti boli na prázdninách u známych a strašne chválili špagety s mletým mäsom. Tak som si musela vypýtať recept a pre istotu si ho dávam sem, aby som nezabudla :-).

zdravý koláč

Cuketovo – mrkvový koláč so slaninkou

Máte doma veľa cukety a už ste vyskúšali všetky svoje obľúbené recepty? Tak si upečte slaný, pikantný koláč z cukety a mrkvy. 

šťavnatý obed

Zemiaky pečené s mäsom na spôsob živánskej

Toto jedlo som doma pripravoval prvý krát. Nedávno sme boli na výlete, deti si dali tradične vyprážaný syr a ja som si objednal živánsku, ale veľa mi z toho nezostalo, deti ochutnali a zachutilo im to, tak si to teraz vyžiadali k obedu. 

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.