tip na nedeľný koláč

Marhuľový zákusok s jogurtovou plnkou

Tento krát som piekla koláč podľa receptu mojej mamy, taký jej nedeľný…

letný zákusok

Jednoduchá šľahačková torta s malinami

Maliny začali rodiť vo veľkom, tak zostalo trochu aj na nejaký ten koláč.

cestíčko z kukuričnej múky

Americké corn dogy – párky v cestíčku

Deti ma dnes prekvapili večerou, recept našli na nete a pripravili ho úplne sami.

dezert pre deti

Nadýchané mafiny – zajačikovia

Kúpili sme formy zajačikov a deti ich chceli hneď vyskúšať, tak som v nich upiekla mafiny.

wafle s tvarohom

Bruselské vafle

Pokazila sa nám rúra a nejak sme nemali ešte čas na opravu. Mali sme chuť na niečo sladké, tak manželka vytiahla vaflovač a urobili sme si dezert bez pečenia v rúre.

rýchly koláč

Čerešňový jogurtový koláč

Bola som dnes unavená a nechcelo sa mi piecť ešte niečo sladké, tak ma deti chceli prekvapiť, zavolali babke a tá im nadiktovala recept na jej obľúbený koláč a po obede sme mali doma vynikajúci koláč s mojimi obľúbenými čerešňami.

muffiny pre celiatikov

Slané muffiny z bielkov bez lepku

Z vianočného pečenia mi zostali bielky, rozmýšľala som, čo z nich urobiť, aby som ich nemusela vyhadzovať. Z receptov, ktoré som na nete našla, ma žiadny neoslovil, väčšina bola na sladko, pusinky alebo Pavlova torta a sladkého sme už mali aj tak dosť napečeného. Tak som si musela vymyslieť niečo sama.

šťavnatý koláč

Utopený jablkový koláč

Od susedov sme dostali domáce jablká z ich záhradky. Neboli na dlhé držanie, tak som rozmýšľala, čo vymyslieť, aby som ich využila, lebo mi bolo ľúto ich vyhodiť. Spomenula som si na koláč, ktorý som často piekla v Nemecku, ale teda teraz som do cesta prisypala aj trochu mletých orechov.

torta pre začiatočníkov

Jednoduchá čokoládová torta

Mala som doma bratove deti a tie si vymysleli, že si upečieme čokoládovú tortu. Recept mi poradila mama, ale keďže som nemala doma čokoládovú polevu, potrela som vrch nutellou, posypala lentilkami a dala som ju do chladničky, aby nutella trošku stuhla.

vanilkový koláč

Rýchly jogurtový koláč s ovocím

Mama ma poprosila, aby som jej upiekla niečo pre kolegyne z práce, lebo nemala čas. Tak som našla niečo na nete a ako tradične som si recept trochu prispôsobila, časť múky som nahradila špaldovou, doplnila som ovocie a trošku úpravy s pomerom surovín a výsledok je vynikajúci, musela som koláč hneď odniesť, aby niečo zostalo aj mame :-).

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.