pohostenie na oslavu

Špaldové mini hamburgery

Sľúbila som deťom mini hamburgery na víkend, ale som zabudla pripraviť cesto z kvásku vopred, tak som použila sušené droždie.

ľahký šalát

Šalát z polníčku s vajíčkami

Tento šalát som vyskúšala na jednej akcii ako predjedlo, ale ja si ho robím doma ako večeru.

domáci chlieb

Ražný chlieb so semienkami z domácej pekárne

S mamou sme piekli chlieb v pekárni, aj so semienkami, ktoré mám rád.

zdravý šalát

Osviežujúci ovocný šalát s orechovým olejom

Mali sme doma veľa ovocia a nikto ho už nechcel jesť, tak sme urobili šalát a naraz sa našlo plno záujemcov o šalát (keď už bolo všetko ovocie ošúpené a nakrájané 🙂 ).

dezert bez cukru

Banánové rezy z ovsených vločiek s brusnicami

Tieto rezy som už pár krát robila, našla som ich niekde v časopise zdravej výživy, len som si recept upravila podľa toho, čo mám rada ja. Pár krát som ho už robila aj s čerstvými na drobno pokrájanými jahodami, aj s tým boli rezy vynikajúce.

raňajky, ktoré zasýtia

Ovsená kaša s nektarinkami a slnečnicovými semienkami

Blíži sa leto, tak som znova začala s mojimi obľúbenými ovsenými vločkami na raňajky a keď už začína byť aj viac druhov ovocia v obchodoch, tak to treba využiť.

lebeda v kuchyni

Šalát s opečenou slaninkou a parmezánom

V jednej starej českej kuchárke som našla recept na špenát z lebedy (neviem presne, ako sa táto burina nazýva po slovensky). Potom som hľadala na internete a našla som informácie, že z lebedy sa nemusí pripravovať len špenát, ale na jar sa z nej dajú prichystať aj šaláty a má veľmi veľa vitamínov. Tak som vyskúšala použiť namiesto zeleného šalátu.

zdravé sušienky bez múky

Banánové sušienky so sušeným ovocím a semienkami

Máte doma veľa banánov a už ich nikto nechce jesť? Upečte si z nich zdravé sušienky, stačí pridať javorový sirup a ovsené vločky a zbytok to, čo máte radi, napríklad kúsky čokolády, posekané vlašské orechy…

rýchle raňajky

Zdravé a rýchle raňajky

Výborné raňajky pre tých, ktorí majú problémy s kŕčovými žilami.

chia puding s ovsenými vločkami

Chia puding s ovsenými vločkami

Kolegyne začali v práci spomínať chia semienka a veľmi to chválili, tak som sa rozhodla, že aj ja to doma vyskúšam a aj keď som to zo začiatku jedla so strachom, ako to bude chutiť, veľmi ma to prekvapilo a určite si to urobím aj zajtra na raňajky.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.