bezmäsitá polievka

Kôprová polievka s varenými vajíčkami

Takúto polievku nám robievala babka, keď som bol malý.

bazalková omáčka ku grilovanému mäsu

Grilované mäso v bazalkovej omáčke

Kedysi som nemala rada bazalku, vadila mi jej chuť. Po tom, čo som u kamarátky ochutnala bazalkovú omáčku ku grilovanému mäsu, tak ju doma varím často.

kôprová omáčka s knedľou

Kôprový prívarok s vajíčkom a knedľou

Zostala nám z víkendu knedľa, tak sme vymýšľali, čo uvariť k nej. Od svokry sme dostali zaváraný kôpor, robila prvý krát, tak sme skúšali, aký bude prívarok zo zaváraného kôpru.

bezlepková polievka

Krémová brokolicová polievka

Dcére lekárka zakázala zatiaľ dočasne múku, tak teraz doma upravujem tradičné recepty, ktoré robievame dlhú dobu, tak, aby som tam nemusela dávať múku.

čo z tekvice hokaido

Tekvicové pyré ako príloha k mäsu

Skúsila som prvý krát pripraviť pyré z tekvice, bolo chuťovo vynikajúce, len kvôli mojej menšej pomocníčke, ktorá o dušu prilievala smotanu, tak výsledok bol trošku viac tekutejší, ako som pôvodne plánovala.

kôprová omáčka k cestovinám

Cestoviny v kôprovej omáčke s grilovaným mäsom

Raz v reštike som ochutnala kôprovú omáčku s cestovinami, najprv mi taká kombinácia pripadala divná, lebo doma robievame kôprovú omáčku s knedľami, ale nakoniec mi chutila, tak som ju začala robiť aj doma.

slávnostný obed

Sviečková omáčka s bravčovým mäsom

Toto jedlo mám veľmi rád, aj keď ho často nerobievame, keďže príprava trvá dlhšie, ale keď mám sviatok, tak mi ho manželka pripraví.

tip na nedeľný obed

Stroganov z bravčového mäsa so šampiňónmi

Boli sme na oslave u rodičov, mama varila môj obľúbený recept, stroganov, tak som si hneď urobil fotku aj si recept ukladám, lebo sám som to ešte nevaril.

lacná večera

Prívarok zo zelenej fazuľky s vajíčkom

Ako dieťa som teAko dieťa som tento prívarok nemusela, hlavne kvôli tej zelenej fazuľke, ale teraz ho svojím deťom pripravujem, tie ho majú radi.

rýchly obed

Biela špargľa so syrovou omáčkou

Kúpila som špargľu na polievku, ale nakoniec som varila inú, tak som zo špargle prichystala druhý chod, dalo by sa to jesť aj s pečenými zemiakmi, ale my sme si to dali ako prílohu k mäsu.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.