špekáčiková pomazánka

Nátierka zo špekáčikov

U kamarátky na oslave som ochutnala túto nátierku a hneď som si pýtala recept. Má podobnú chuť ako parížsky šalát, ktorý mám rada.

čo rýchlo k obedu

Rýchla sedliacka večera zo špekáčikov

Jednou z našich obľúbených polievok je falošná gulášová zo špekáčikov, keď mi kolegyňa spomínala tento recept, hneď som si ho zapísala, aby som ho mohla vyskúšať. 

zeleninový obed

Zeleninové lečo so špekáčikmi

Máme na zahrádke veľa rajčín a domáci pretlak už mám navarený, aj na celý rok. Tak som prikúpila na trhovisku papriky a uvarila som k obedu zeleninové jedlo.

strukovinová polievka

Rýchla polievka so špekáčikmi a šošovicou

Už som nevedela, čo navariť, tak som si spojila dve obľúbené polievky mojich detí a keďže som použila červenú šošovicu, ktorá sa rozvarí, tak som nemusela polievku ani zahusťovať.

šťavnatý obed

Zemiaky pečené s mäsom na spôsob živánskej

Toto jedlo som doma pripravoval prvý krát. Nedávno sme boli na výlete, deti si dali tradične vyprážaný syr a ja som si objednal živánsku, ale veľa mi z toho nezostalo, deti ochutnali a zachutilo im to, tak si to teraz vyžiadali k obedu. 

rýchly obed

Falošná gulášová polievka

Aj keď nie nedeľná, aj tak vynikajúca polievka.

rýchla polievka

Zemiakovo-špekáčková polievka

Niečo moje obľúbené a hlavne rýchlo uvarené. Pripravujem, keď som sám doma a keď si dám k polievke chlieb, tak už ani nepotrebujem druhý chod.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.