múčny obed

Domáce šúlance so strúhankou

Dnes pre zmenu sladká večera, prvý krát som skúšala pripraviť domáce šúlance. A celkom sa podarili.

čo z mletého mäsa

Sekaná plnená šunkou ako od starej mamy

Tak s týmto sa musím pochváliť, to pripravila 13 ročná dcéra, než som prišla z práce.

čo z mletého mäsa

Plnená roláda z mletého mäsa

Obľúbený obed môjho manžela

čo z morčacích pŕs

Morčacie rezne obaľované v bylinkách

Na prvý sviatok vianočný robievame pravidelne rezne, tento rok sa mi nechcelo robiť len také obyčajné, tak som trochu vymýšľala aspoň pri obaľovaní rezňov.

jedlo pre deti

Domáce rybie prsty

Deti pýtali k obedu rybie prsty, obyčajne ich mávame v mrazáku, ale teraz som žiadne nenašiel, tak prišla na rad malá improvizácia.

rezne bez vysmážania

Bravčové rezne pripravené v rúre

Na záver prázdnin niečo na želanie detí, ale aby to nebolo až tak nezdravé, tak som si upravila trošku verziu tradičných rezňov. A teda nielen že sú trošku zdravšie, ale ani som nemusela stáť pri sporáku.

viedenská špecialita

Viedenské rezne so zemiakovým šalátom

Dnes trochu slávnostnejší obed, na požiadavku syna sme dnes robili jeho obľúbené jedlo, ale pre zmenu z telacieho mäsa, namiesto tradičného bravčového.

treska

Vyprážaná treska so zemiakmi na cibuľke

Po dlhšej dobe sme mali doma rybu, ja mám ryby rád a skúšam aj nové recepty, ale deti moc ryby nemusia, jediná ryba, ktorú zjedia schuti, je treska, ale musí byť dlhšiu dobu namočená v mlieku. 

pečené nugetky z rúry

Kuracie nugetky pripravené v rúre

Už dlhšiu dobu som mal strašnú chuť na kuracie nugetky, ale nechcel som také ťažké vysmážané v kope oleja alebo masti pripraviť, tak som ich hodil na plech a pokvapkal trochou oleja a úplne to stačilo, aj tak boli vynikajúce.

nedeľná polievka

Knedličková polievka

V nedeľu sme si uvarili slepačí vývar s knedličkami z kuracej pečene, tak ako sa to robievalo v manželkinej rodine. U nich to bola slávnostná polievka pre špeciálne príležitosti.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.