jednoduché recepty

Cestoviny zapečené s mletým mäsom

Mleté mäso s cestovinami na rôzne spôsoby patrí u nás k obľúbeným jedlám.

fit recept

Dusené kuracie mäso na zelenine

Nechcelo sa mi dlho stáť v kuchyni, tak dnes sme mali taký jednoduchý rýchly obed.

zdravé recepty

Údený tempeh na kari so zelenou šošovicou

Rada varím z tofu a keď som v mojom obľúbenom obchode zbadala novinku, tempeh, tak som ho hneď musela kúpiť na vyskúšanie, recept mám od pani predavačky.

grécka večera

Grécka praženica s ovčím syrom a olivami

Podobný recept som videla v televízii v nejakom programe, už ani neviem kde, chystali tam špeciality zo zahraničia, či bola tá praženica aspoň trochu podobná tej z televízie, si už nepamätám, ale dobrá bola aj tak.

obed bez mäsa

Špenátové halušky s cesnakovo-nivovou omáčkou

Aj keď dávam prednosť mäsovému obedu, tento recept mám veľmi rád. Raz som ho našiel na obale nejakých potravín, čo sme kúpili, tak sme ho vyskúšali a toto jedlo je fakt vynikajúce.

slaný koláč so slaninou a cibuľou

Tvarohový slaný koláč – quiche

Chcela som dnes niečo netradičné k večeri, nemala som chuť na tie naše tradičné rýchle večere, tak som upiekla voňavý francúzsky koláč.

vynikajúce pečené zemiaky

Pečené zemiaky ako príloha k mäsu

Tento recept mi poradila kolegyňa, ona ich robieva už dlho a vždy majú úspech. Ja som ich dnes zvolila k dusenému mäsu na zelenine.

nedeľný obed

Marinované bravčové rezne s bylinkami

Keď som ako dieťa chodievala s rodičmi v nedeľu k babke na obed, tak mávala často vynikajúce rezne, ktoré marinovala dlhšiu dobu v marináde z vajíčok. Nepamätám si presne, čo všetko tam dávala, ale tento recept som dostala od švagrovej, je to dosť podobné chuti tých rezňov z detstva, tak si recept ukladám.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.