ovocný letný dezert

Nepečený čučoriedkový oreo cheesecake

Deti chceli nejaký osviežujúci letný dezert s ovocím.

letný zákusok

Jednoduchá šľahačková torta s malinami

Maliny začali rodiť vo veľkom, tak zostalo trochu aj na nejaký ten koláč.

tip na oslavu

Venčeky z odpaľovaného cesta s vanilkovým krémom

Už dlho som sa chystala upiecť venčeky z odpaľovaného cesta. Mám ich rada, sem tam ich kupujem v cukrárni, tak som si chcela vyskúšať doma tento recept. Venčeky síce nie sú také krásne ako z cukrárne, ale chuťovo sú fakt vynikajúce.

fit dezert

Hruškovo-banánové rezy bez múky

Mali sme tento rok veľkú úrodu hrušiek, máme už aj zavárané, aj džemy a ešte stále bolo, tak som urobila aj výživu pre deti z hrušiek, lenže deti si povedali, že výživu budú jesť len z jabĺk, tak mi táto zostala. Rozmýšľala som, čo s hruškovou výživou a tu som našla recept na rezy z banánov a ovsených vločiek od Andrey, tak som recept trochu upravila a osladila som rezy hruškovou výživou.

jednoduchý koláč bez vajíčok

Hrnčekový orechový koláč z acidka

Pôvodne som plánovala upiecť iný koláč, podľa receptu od mojej mamy. Ale keď som si chystala suroviny na stôl, zistila som, že som nekúpila vajíčka a na koláč už nezostane, tak som upiekla koláč, kde netreba orechy.

dezert bez cukru

Banánové rezy z ovsených vločiek s brusnicami

Tieto rezy som už pár krát robila, našla som ich niekde v časopise zdravej výživy, len som si recept upravila podľa toho, čo mám rada ja. Pár krát som ho už robila aj s čerstvými na drobno pokrájanými jahodami, aj s tým boli rezy vynikajúce.

nepečený zákusok z mascarpone

Nepečený dezert s mascarpone a hroznom

Našla som na internete zaujímavý recept na pečený koláč s mascarpone. Plánovala som ho upiecť v nedeľu poobede, ale tak sa mi dnes nechcelo piecť niečo moc dlho, tak som pečený koláč zavrhla a trochu som si ho upravila na nepečenú rýchlejšiu verziu.  

Domáce donuty zo špaldovej múky

Deti majú radi čokoládové donuty, vždy keď sme v potravinách a majú ich, musím ich kúpiť. A tak ma napadlo, prečo ich nevyskúšať urobiť doma a trošku zdravšie, zo špaldovej múky a trstinového cukru.

zdravé sladkosti

Ovocná hrušková koža

Deti majú radi sladkosti a keďže chcem, aby si radšej dávali niečo zdravšie a bez cukru, tak som hľadala niečo na internete a objavila ovocnú kožu. Len som si ju trochu dochutila a keďže banány aj hrušky boli dosť sladké, tak som med vypustila.

osviežujúci nepečený dezert

Rýchly dezert z mascarpone a pudingu

Ráno som prichystala niečo takéto, aby sme po obede mohli mať sladkú vychladenú osviežujúcu bodku za obedom.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.