slané koláče

Oškvarkové smotanové pagáče

Mali sme doma oškvarky a manželka priniesla nový recept, tak sme skúšali.

domáci croissant

Domáce croissanty plnené čokoládou

Deti majú radi croissanty, tak som sa rozhodla upiecť ich aj doma. Neviem, či sú ako pravé francúzske, inšpirovala som sa dvomi receptami a prekladala som cesto takisto, ako to mama robievala pri lístkovom ceste. Ale druhý krát ich budem piecť pri nižšej teplote, ja som piekla podľa receptu pri 240 a hneď boli hnedé, stačilo by tých 200 na 10 minút.

ceské knedliky ako priloha

Karlovarské knedlíky ako príloha

A takéto vynikajúce houskové knedlíky sme si urobili k receptu podľa českého známeho kuchára. 

lupáčky z domácej pekárne

Špaldové lupáčky z domácej pekárne

V nejakom recepte na nete som čítala, že cesto pripravíme buď v domácej pekárni alebo vymiešame mixérom, tak som začala takto používať pekáreň aj ja a každé kysnuté cesto, teda ak tam dávam tak do pol kila múky, dávam už do pekárne. Aspoň mám potom hodinu a pol čas na inú prácu.

tip na kysnutý koláč

Nutellový kysnutý twister

Pôvodne som chcela robiť škoricový trhací koláč, len som zistila až doma, že som v obchode zabudla kúpiť škoricu a na škoricový koláč jej mám doma málo a v tomto počasí sa už nikomu von nechcelo a nakoniec ma deti ešte presvedčili, aby som namiesto trhacieho koláča urobila twister, takže takto dopadol môj prvý pokus o twister.

múčne jedlo

Parené buchty z domácej pekárne

Sľúbila som deťom parené buchty a keďže som mala ešte aj inú prácu, tak som dala cesto do domácej pekárne, tak som si ušetrila času s miesením a chuť bola rovnaká.

buchty s jahodovo-tvarohovou plnkou

Tvarohovo – jahodové české buchty

Manžel si rozkázal české buchty. Jeho stará mama vždy robievala ako tomu doma hovorili, karpavé, zmiešala tvaroh s lekvárom. Ja som doma lekvár nemala kúpený, tak som trochu improvizovala a nahradila som ho domácim džemom s kúskami jahôd a že vraj bola plnka vynikajúca.

Domáce donuty zo špaldovej múky

Deti majú radi čokoládové donuty, vždy keď sme v potravinách a majú ich, musím ich kúpiť. A tak ma napadlo, prečo ich nevyskúšať urobiť doma a trošku zdravšie, zo špaldovej múky a trstinového cukru.

parená domáca knedľa

Domáca špaldová knedľa z kysnutého cesta

A tu je recept na našu knedľu, v poslednej dobe už nahrádzam postupne bielu múku špaldovou a tento pomer sa mi osvedčil. Z kila múky mi vyjdú 4 knedle, keď ich nezjeme, tak ich dám do mrazničky, ale obyčajne tú jednu dám do mrazničky hneď, ako vychladne.

čokoládové mafiny

Kysnuté muffiny plnené čokoládou

Neviete už, čo si nachystať na raňajky? Vyskúšajte recept na kysnuté muffiny naplnené horkou čokoládou, ku káve alebo kakau chutia vynikajúco!

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.