plnené papriky mletým mäsom

Paradajková omáčka s plnenou paprikou a knedľami

Aj keď som pôvodne chcela dnes urobiť len rizoto, bola som prehovorená na paradajkovú omáčku, takže polku dnešného voľného dňa som strávila v kuchyni, ešte že ma to baví 🙂 …

fazuľa s párkami

Fazuľová polievka s párkami

Strukoviny by sa mali jesť často, minimálne raz týždenne, síce to viem, ale nedodržujem to, aj preto, že sa stravujeme každý niekde inde. Ale teraz prišiel rad na fazuľovú polievku, tentokrát aj s párkami.

polievka s klobásou

Polievka z kyslej kapusty

Nie je to síce originál kapustnica, ale je to tiež kyslé a je to vynikajúca polievka.

polievka s ligurčekom lekárskym

Zeleninová polievka podľa mojej starej mamy

Dnes prišla rada na mňa s prípravou obeda, manželka nestíhala, tak som uvaril polievku, ktorú som mal rád ako dieťa, keď som bol na prázdninách u starých rodičov.

recepty z bôbu

Bôb na husto

Keďže sú strukoviny veľmi zdravé, snažím sa aspoň raz týždenne uvariť niečo zo strukovín, tento krát to bola omáčka z bôbov.

príloha k mäsu

Hrachová kaša ako príloha k mäsu

Nie vždy robievam k mäsu ako prílohu len zemiaky alebo ryžu, ale skúšam aj iné netradičné prílohy, ako dnes, napríklad sušený hrach. 

tradičná koprovka

Kôprová omáčka s vajíčkami

Je to síce veľmi jednoduchý recept, ale zároveň veľmi chutný. Varila ho moja mama a ako dieťa som ho mala veľmi rada, aj mojim deťom veľmi chutí. Niekedy do omáčky nepridám kôpor a potom máme zemiakovú omáčku a tú jeme s párkami.

rýchly obed

Rýchly obed – fazuľa na husto

Keďže som dnes nemala veľa času na varenie, tak som si obed trochu urýchlila a namiesto sušenej fazule som použila v konzerve.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.