príloha k mäsu

Mrkvový šalát s marhuľami

Dnešná príloha k pečenému mäsku, moja špecialita…

bezmäsitý recept

Zeleninový šalát ako príloha

V lete mávame grilovačky, tak potom robievam aj zeleninový šalát, ako prílohu k mäsu.

šalát s kapucínkou

Zeleninový šalát s kapucínkou

Kamarátka mi chválila kapucínku, že je nielen zdravá, ale aj chutná a že ju často používa do šalátov. Tak som tento rok zasiala kapucínku aj ja a dnes som ju prvý krát zakomponovala do receptu.

ľahší vlašský šalát

Ľahký vlašský šalát

Často robievam vlašský šalát, syn ho má rád. Raz som sa rozhodla, že vyskúšam zameniť majonézu s bielym jogurtom, či to spozná a buď to nespoznal, alebo mu to chutí aj v tej diétnejšej verzii.

recept s umeoctom

Zeleninový šalát s vajíčkami a medvedím cesnakom

Mám rada medvedí cesnak a preto keď je jeho sezóna, chodievame naň do lesa a potom sa ho snažím pridávať všade, kde sa dá. Tento šalát robievam často, s malými obmenami v zelenine, podľa toho, akú zeleninu mám akurát v chladničke. Niekedy vajíčka nahrádzam tvrdým syrom, aby sme mali zmenu.

rýchla večera

Grilovaný hermelín

Včera som videla tu na stránke recept na grilovaný hermelín, dostala som naň veľkú chuť, tak som cestou z práce kúpila pre seba a manžela a mala som hneď rýchlu večeru, ešte som doma v záhradke našla zopár šťaveľových lístkov, tak sme tam mali aj niečo zdravšie.

zdravý šalát z avokáda

Avokádový šalát s kuracím mäsom

Dostala som dnes chuť na avokádo, tak som si urobila ľahký šalát s grilovaným kuracím mäskom.

zdravý šalát

Ľahká večera

Zostalo nám dusené mäso z nedele, tak som rozmýšľala, čo s ním, aby som nemusela nič variť. Tak ma napadol zeleninový šalát s mäsom.

ľahká večera

Ľahký šalát na večeru

Mám rada chuť surovej zeleniny, často si robievam na večeru zeleninové šaláty, niekedy aj s dressingom alebo nejakou zálievkou, ale keď dávam tuniaka v olivovom oleji, tak už šalát obyčajne len osolím. Prípadne posypem nejakými čerstvými bylinkami alebo semienkami.

chilli-uhorkový šalát s klíčkami

Uhorkový šalát s výhonkami

Sladký, pikantný a osviežujúci… Ideálna príloha k špízom

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.