Dostali sme od známych jahňacie mäso a keďže som to predtým nikdy nerobila, tak som hľadala niečo na internete a našla som recept od Zdeňka Pohlreicha, tak som ho vyskúšala a jedlo nám veľmi chutilo.
Pri vymýšľaní, čo dnes uvariť, som si spomenula na študentské časy, keď som sa snažila variť zdravo a vegetariánsky, tak som si to dnes zopakovala, aj keď sa manžel trochu hneval, lebo mu chýbalo obľúbené mäso. Ale jeden deň bez mäsa sa vydržať dá :-).
Keďže som dnes nemala veľa času na varenie obedu, urobila som mleté mäso so špagetami ala bolonské špagety.
Mala som chuť na niečo pikantné, mám rada sushi s wasabi a wasabi pastu mám doma stále, tak namiesto sushi som si urobila nátierku, do ktorej som pastu pridala a bola vynikajúca, aspoň trochu pripomienka sushi…
Mám rada ryžu a veľmi rada varím rizoto na rôzne spôsoby, toto je jeden z mojim obľúbených receptov na rizoto.