U kolegyne na návšteve som prvý krát ochutnala panna cottu, veľmi mi chutila, tak som to vyskúšala aj doma.
Suroviny
1 L sladkej smotany
6 ks plátkovej želatíny
6 PL krupicového cukru
na omáčku
200 g bobuľového ovocia
cukor podľa chuti
mäta na ozdobenie
Postup
Krok 1
Do hrnca nalejeme smotanu a pridáme cukor. Časť cukru sa môže nahradiť vanilkovým cukrom. Na miernom ohni miešane, kým sa cukor rozpustí. Medzitým si namočíme želatínu do trochu vody, asi tak 3 minúty. Zlejeme vodu a želatínu dáme do smotany a miešame, kým sa želatína nerozpustí.
Krok 2
Keď je želatína úplne rozpustí, vlejeme ju do formičiek napr. od jogurtov. Vložíme do chladničky a necháme tuhnúť aspoň 6-7 hodín.
Krok 3
Stuhnutú panna cottu vyklopíme a polejeme ovocnou omáčkou. Keď máme čerstvé ovocie, jahody, maliny, čučoriedky, ešte panna cottu posypem ovocím.
Krok 4
Ovocnú omáčku pripravíme rozvarením ovocia v menšom hrnci spolu s cukrom. Ešte horúce rozmixujeme tyčovým mixérom a prepasírujeme cez sitko tak, aby vznikla hladká omáčka.
Martin
23 októbra, 2016 @ 9:28 pm
toto mam rad
ivanar
23 októbra, 2016 @ 10:08 pm
aj ja mám tento zákusok rada, ale teda nezdá sa mi ľahký, s želatinou nerada robím, nikdy sa mi ešte nepodarila 🙁