rýchly obed

Hliva ústricová na smotane

Dnes sme mali takú rýchlu a ľahkú večeru, restovanú hlivu ustricovú, moju obľúbenú.

šampiňónová omáčka s bazalkou

Bucatini so šampiňónovou omáčkou

V obchode som zbadala hnedé šampiňóny a hneď som dostala chuť na obľúbenú omáčku zo šampiňónov, ktorú dokonca obľubuje aj manžel.

čo z bravčového stehna

Pomaly pečené bravčové stehno

Kúpila som bravčové stehno, že urobím rezne, ale akosi som sa necítila na to, aby som celé doobedie stála v kuchyni, tak som po porade s mamou uvarila jej osvedčený recept. To zvládol pripraviť aj manžel.

vegetariánsky obed

Tofu v chilli omáčke so zeleninou a fazuľou

Keďže som sa ponáhľala a manžel nie je doma, tak som dnes pripravila veľmi rýchlu večeru, bez mäsa, s kopou zeleniny.

lacný obed

Rýchla večera zo zemiakov s párkami

Deti majú radi frankfurtskú polievku, ale najmä párky so zemiakmi, obyčajne keď túto polievku robím, tak zostane v tanieri tekutina, tak ma napadlo, urobiť taká trochu upravenú verziu a bez vody.

mäso na rasci

Dusené bravčové mäso na rasci s bylinkami

Taký jednoduchý recept zo školských jedální, ktorý som si trochu vylepšil o zmes sušených byliniek, ja som použil tymián, bazalku, oregáno a petržlenovú vňať.

tvarohové pagáčiky

Tvarohové pagáče

Pôvodne som plánovala upiecť tvarohové pagáče k silvestru, len keď som ich vytiahla, tak sa začali všetci schádzať do kuchyne a pagáče pomaly mizli aj z plechu.

zdravý chlieb s chia semienkami

Domáci chlebík s chia semienkami

Dala som sa na pečenie domáceho chleba, síce nie pravidelne, ale tak dva krát do mesiaca ho upečiem. Tento mi poradila známa, ktorá už chlieb nekupuje, ale len si pečie doma, toto je jeden z jej osvedčených receptov.

tip na prípravu bravčového

Bravčové plátky na horčici a pretlaku

Pôvodne sme plánovali rezne, tak som naklepal mäso, ale potom si to manželka rozmyslela, že aby sme nevarili pol dňa. Tak sme skončili pri dusení.

cestoviny s mletým mäsom

Boloňské špagety na slovenský spôsob

Raz sme varili doma pravé talianske boloňské špagety, ale deťom tam niektoré chute prekážali, tak som časť surovín vynechala a teraz toto jedlo varím na slovenský spôsob.

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.