Tento recept som už dávnejšie našla na nejakej českej stránke. Je fakt vynikajúci, aj keď do cesta nejde mlieko, ale voda, sú nadýchanejšie. A v poslednej dobe som obyčajnú bielu múku nahradila celozrnnou.
Boli sme u známych na návšteve a pre deti mali napečené muffiny, deťom strašne chutili, tak som si vypýtala recept a cez týždeň som ich upiekla deťom do školy na desiatu.
Mám rada tento recept, často ho používam doma ako prílohu k dusenému mäsu, alebo zelenine.
Zostali nám uvarené zemiaky v šupke a aby sme ich nemuseli vyhadzovať, urobili sme si z nich francúzske zemiaky s tým, čo sme našli v chladničke.
Nakúpila som viac balení bieleho tofu a nejak som na to zabudla, tak rozmýšľanie, čo si dnes uvarím k večeri bolo veľmi krátke :-).
Zostalo nám z víkendu trochu mäsa, z ktorého sme robili rezne, a už sa to nikomu nechcelo vysmážať, tak deti vybrali, že bude rizoto a že to sami urobia, tak s mojou malou pomocou pripravili takúto dobrú večeru.
U kamaráta na grilovačke mali k mäsu vynikajúcu šampiňónovú omáčku, ale teda mali ju zvlášť pripravenú. Ja som ju doma trochu upravil a ešte pred dopečením som ňou prelial kurča. Bola to fakt mňamka.
Všetky kolegyne v kancelárii chválili pudingoš, tak som musela nakoniec vyskúšať tento recept aj ja, len som si nahradila bielu múku špaldovou a cukor trstinovým cukrom. Je fakt vynikajúci, zaraďujem ho k svojim obľúbeným receptom.
Deti pýtali nejaká nátierku ráno na chlebík, obyčajne robievam nátierky z masla a niečo k tomu pridávam, tvaroh, bryndzu, plesňový syr, ale teraz som našla v chladničke len kúsok masla, tak som ho nahradila sterilizovanou fazuľou.
Túto polievku som sa naučila variť v Nemecku, keď som tam robila au-pairku. Je trochu iná, ako tú, čo som poznala z domu, ale zachutila mi a keď si spomeniem, raz za čas ju pripravím. Je to taký nemecký eintopf.