Recept na tento chlieb mi dala kamarátka, keď som sa jej zúfalá sťažovala, že sme kúpili domácu pekáreň na chlieb a v návode neboli vôbec recepty, tak som nevedela, ako tam mám piecť. Ona má pekáreň už dlho a že tento recept našla niekde na internete a chutí im doma všetkým. Je fakt vynikajúci, za jeden deň sme ho zjedli a už asi ani iný skúšať nebudem.
Je to taký jednoduchý recept na prípravu, nedá veľa práce, ale ten výsledok stojí za to.
Tento recept som zdedila po mame, len som si ho trochu upravila, mama používala obyčajne tehlu, ja som si pridala taliansky parmezán.
Poslala som deti do obchodu pre rožky a nakúpili toľko, že nám zostali aj na druhý deň a nikto ich už nechcel, tak som urobila niečo, v čom im tie staré rožky už nevadili.
Kúpila som kuracie mäso, že urobíme rezne, ale nakoniec sa mi do toho nechcelo a upravila som si takýto recept s kuracími prsiami na prírodno, síce som musela čakať, kým sa mäso naloží, ale uvarené bolo hneď.
Dcéra sa zase dnes realizovala v kuchyni a keďže veľa mäsa nemusí, tak aj jej obed bol bez mäsa, nahradila ho sójovým granulátom.
Nachystal som si mäso k obedu a deti že chcú niečo z múky, tak som to trochu spojil a vznikli z toho placky s bylinkami a kúskami kuracieho mäsa.
A keďže máme jeseň a plný strom hrušiek, tak som si upiekla bábovku podľa maminho receptu, ale namiesto jabĺčok som do nej pridala hrušky a bola rovnako vynikajúca!
A dnes trochu iné marinovanie, pre zmenu morčacie prsia, aby si obed užili aj druhý.
Pri prechádzke lesom sme nazbierali zopár húb, tak sme si doma uvarili nielen huby na vajíčku, ale aj pikantnú thajskú hubovú polievku.