ako sa pripraviť na návštevu

Ako sa vyhnúť blamážam pred návštevou?

Aj keď vaši hostia trvajú na tom, že si kvôli nim nemáte robiť žiadne starosti, nemali by ste podceniť ostré jazyky, ktoré začnú narážať na vaše kuchárske umenie  hneď po opustení vášho bytu po ceste domov.

Ak chcete zabrániť tomuto ohováraniu hneď od začiatku, mali by ste zvážiť nasledujúce tipy:

  • Nepreceňujte svoje kulinárske umenie. Najmä vtedy, ak by ste museli z časových dôvodov začať improvizovať. Preto pripravte len také jedlá, ktoré skutočne technicky zvládate.
  • Ako základ si pripravte jednoduché recepty, ktoré ste už úspešne vyskúšali aspoň dva krát. Pretože jedno zo zlatých pravidiel pohostenia je: na pokrmoch, ktoré sa vám už viac krát vydarili, a ktoré vám každý pochválil, sa nedá len tak zlyhať.
  • Neprepracujte sa! Nikto, kto sa chce u vás len na chvíľu zastaviť, nečaká, že pripravíte hostinu o viacerých chodoch.
  • Pripravte si také jedlá, ktoré dokážete pripraviť rýchlo. Neočakávaní hostia obyčajne neprídu preto, lebo majú obrovský hlad, ale kvôli tomu,  že sa chcú s vami porozprávať. Takže nemá zmysel, aby ste polovicu večera strávili v kuchyni.
  • Ak vám hostia ponúknu, že vám pomôžu pri kuchynských prácach alebo pri uprataní v kuchyni, pokojne to prijmite. Práca vám pôjde rýchlejšie a nič tým nepokazíte.
  • Ak si myslíte, že doma nemáte žiadne zásoby, z čoho by ste vykúzlili pohostenie pre vašich hostí, netrápte sa zbytočne. Pokojne objednajte pre všetkých pizzu alebo napríklad čínu z rýchleho občerstvenia.


Zanechať komentár

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.