Fámy o škvrnách čo je a čo nie je pravda

Fámy o škvrnách, čo je a čo nie je pravda?

Existuje veľa fám, ako vyčistiť škvrny. Aby sme vás ušetrili zbytočného sklamania, urobíme poriadok s niektorými falošnými správami:

 

Fáma o minerálnej vode

Stále počúvame, že bublinková minerálne voda alebo sódová voda odstránia škvrny z ovocnej šťavy. Žiaľ je to iba fáma. Aj keby bola voda ako bublinková, bez pridanie pracieho prášku škvrny z ovocnej šťavy neodstránite!

 

Fáma o zubnej paste

Odporúčania, že určité škvrny (napr. lep) sa dajú odstrániť nanensením zubnej pasty a vykefovaním po uschnutí , jasne ukázalo, že je to len fáma. Toto radšej neskúšajte, lebo ešte nakoniec budete riešiť odstránenie ďalších škvŕn, tentokrát zo zubnej pasty.

 

Fáma o rúžoch

Rúž na bielej košeli sa dá odstrániť odstraňovačom make-upu“. Je to pravda, ale len čiastočne. Rúž odstraňovačom síce odstránite, ale odstraňovač tam môže zanechať mastné škvrny. Preto je lepšie fľak z rúžu ošetriť prostriedkom na odstránenie škvŕn a potom prať ako obvykle.

 

Fáma o červenom víne

„Škvrny po červenom víne odstránite najlepšie soľou“

Soľ má síce vplyv na odstránenie škvŕn, ale bez dodatočného oprania škvrna nezmizne. Soľ naviaže tekutinu. Takže pokiaľ máte tkaninu suchú, škvrna tam zostane. Preto hneď operte oblečenie s prídavkom špeciálnej soli na odstránenie škvŕn, keďže táto zvýši účinnosť vášho pracieho prášku.

 

Fáma o vosku

Tiež odporúčania, že vosk dostanete z oblečenia prežehlením cez noviny alebo savý papier, platí len čiastočne, prípadne má svoje muchy. Dbajte na to, aby ste použili len papier, ktorý nefarbí. Inak síce papier pri žehlení odsaje zbytky vosku, ale namiesto nich tam zanechá farebné škvrny. Po vyžehlení voskovej škvrny môžu ešte zostať na látke zbytky voskovej farby prípadne okraje škvrny. Tieto môžete odstrániť použitím soli na škvrny pri bežnom pracom cykle.


Zanechať komentár

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.