ako variť s nízkym obsahom tuku

Variť s malým obsahom tuku a užívať si – najlepšie triky

Variť s malým obsahom tuku a užívať si – najlepšie triky

 

Varenie s malým množstvom tuku – znamená odmerať si olej

Variť s malým množstvom tuku hrá pri chudnutí dôležitú úlohu, pretože takto ušetríte ľahko veľa kalórií. A môžete si dopriať aj sem tam malý kúsok tmavej čokolády – a úplne bez výčitiek.

 

Existuje veľa malých trikov, podľa ktorých môžete variť s nízkym obsahom tuku aj bez toho, aby ste museli úplne preorganizovať váš všedný deň v kuchyni. A navyše to bude aj chutné!

 

Malý trik s veľkým efektom:

Viete presne, koľko oleja nalievate do panvice? Väčšina Slovákov používa príliš veľa oleja, keď smažia mäso, ryby alebo zemiaky. Pritom ide len o to, dať správne množstvo do panvice.

 

Na to, aby ste varili s malým obsahom tuku, si musíte dať trochu námahy, množstvo oleja si odmerajte buď kávovou alebo polievkovou lyžičkou. Potom budete úplne presne vedieť, aké presné množstvo ste použili a nebudete už používať viac oleja, ako skutočne potrebujete.

 

Pečenie namiesto vysmážania

Hranolky, krokety, rezne, sépiové krúžky alebo jarné závitky môžete buď fritovať vo veľkom množstve oleja alebo piecť s malým množstvom tuku – v rúre.

 

Hranolky z rúry budú takisto chrumkavé ako z fritézy, ale ušetríte veľké množstvo tuku. Na plech ale nedávajte príliš veľa hranoliek, plech by nemal byť preplnený a hranolky by nemali ležať na sebe. Najlepšie je, keď sú na voľno vedľa seba, potom sa upečú pekne do chrumkava.


Zanechať komentár

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.