omáčky

Ako uvarím omáčky ako prílohu?

Omáčky sú vysoká škola kuchárskeho umenia. Zjemnené maslom alebo zahustené trochou maizeny. Prezradíme vám, na čo si máte dávať pozor pri varení omáčok.

 

Aká je najjednoduchšia metóda, ako pripraviť omáčku?

Najjednoduchší  základ na výrobu omáčky vzniká pri pečení, a to šťava. Pre správnu konzistenciu a chuť sa postarajú kosti, ktoré sa spolu varili a trocha restovanej zeleniny (na kocky nakrájaná cibuľa, mrkva a zeler). Trochu vína, piva alebo pálenky sa môže postarať o dodatočnú príchuť.

 

Aké existujú metódy, aby sme zahustili omáčku?

Najjednoduchšia metóda ako zahustiť omáčku, je variť ju pri vysokej teplote dovtedy, než sa zredukuje na želané množstvo a konzistenciu. Ďalšou metódou ako zahustiť omáčku, je odobrať trochu omáčky, pridať k nej kyslú smotanu a trochu hladkej múky (všetko v rovnakom množstve), premiešať dobre metličkou a zapracovať do omáčky. Miešanie je dôležité kvôli tomu, aby sa všetko spojilo a nezostali vám tam hrčky.

 

Čo znamená spojiť omáčku s maslom?

Spojiť znamená v reči omáčok, zahustiť omáčku kúskom studeného masla, pomocou čoho omáčka zhustne a dostane úžasnú chuť. Studené kúsky masla dokážu tekutinu výborne spojiť. Avšak sa takto zahustené omáčky už nemôžu zohrievať.

 

Ako dodať šmrnc nudnej omáčke?

Použite okrem soli a čierneho korenia napríklad paradajkové pyré alebo horčicu, týmto môže dostať omáčka rafinovanú príchuť.

 

Ako urobiť omáčku nadýchanejšou?

Polievky a omáčky môžete rozmixovať tyčovým mixérom, týmto sa stanú nadýchanejšími a chutnejšími.

 


Zanechať komentár

Všetky práva vyhradené © 11A s.r.o.